понеделник, 3. октомври 2022. Вести денес: 77
home Ракомет

Познато е дали Миркуловски ќе игра утре

Познато е дали Миркуловски ќе игра утре

Попладнево, Македонската ракометна репрезентација во салата „Дом Спортова“ го одработи својот тренинг на кој како што беше речено Филип Миркуловски се чувствува добро и подготвено за утревечер да се спротистави на Црногорците.

Од лекарскиот тим на Македонија велат дека се работи за мала повредна и дека Миркуловски тренирал на вечерашниот тренинг.

Миркуловски повредата ја доби на вчерашниот натпревар против Словенија.

Македонија утре ќе ги одмери силите со Црна Горна, а натпреварот е закажан за 20.30 часот во Спаладиум арената.

Коронавирус