недела, 12. јули 2020. Вести денес: 140
МЕГА БОМБА

Нуклеарна бoмба: Заев зема рeкет од 6 милиони евра! (АУДИО)

Во живо

Мицкоски ја промовира програмата на ВМРО-ДПМНЕ во Штип

home Ракомет

Познато дали Караџиќ ќе се врати во Вардар

Познато дали Караџиќ ќе се врати во Вардар

Вардар 1961 во следниот период ќе се засили со уште еден играч и тоа на позицијата на среден бек. Но, за жал големата желба на фановите на актуелниот европски првак нема да се исполни.

Игор Карачиќ останува во Келце. Иако полскиот тим остана без главниот спонзор ВИВЕ, хрватскиот ракометар веќе контактирал со челниците на клубот, добил гаранција дека максимално ќе биде испочитуван заедничкиот договор. Во акцијата за спас на Келце се вклучија и навивачите кои за неколку дена собраа 25.000 евра, а во моментов се преговара со три фирми.

По овој разговор Карачиќ веднаш ги известил првите луѓе на Вардар 1961, кои пред месец дена имаа средба со него и не криеја дека се подготвени да прегорвараат со него.

Целиот текст може да го прочитате ТУКА

Парламентарни избори 2020