сабота, 30. септември 2023. Вести денес: 9
home Ракомет

Познатиот македонски ракометар со предлог за решение за името

Познатиот македонски ракометар со предлог за решение за името

Ракометна треска ја тресе Македонија во изминатите денови, а благодарение на успехот на нашите ракометари на ЕП во Хрватска, оваа еуфорија ќе потрае подолго.

По ремито со Германија и освоеното прво место во групата, поради што ќе пренесеме 3 бода во Вараждин, во јaвноста пристигна и предлог за решение за името.

Поранешниот македонски репрезентативец, Лазо Мајнов, порача:

„Ако мора да се смени името, најдобро решение Ракометна Република Македонија!“