среда, 22. март 2023. Вести денес: 63
home Ракомет

Познати тајминзите за одигрување на следните три натпревари

Познати тајминзите за одигрување на следните три натпревари

Познат е распоредот на натпреварите за вториот круг на Европското првенство во ракомет.

Македонската репрезентација главната рунда на континенталниот шампионат ја отвора против Шпанија, а мечот се игра в недела.

Нашите ракометари имаат три слободни дена, доволно да се одморат од напорните мечеви во првата фаза, но и да се анализира играта на противникот.

Потоа следува соочувањето со Чешка, а на крајот играме против Данска.

РАКОМЕТ ЕП – ХРВАТСКА 2018

19.01.   Германија – Чешка                         18:15 часот

19.01.   Словенија – Данска                        20:30 часот

21.01.    Германија – Данска                       18:15 часот

21.01.    МАКЕДОНИЈА – Шпанија            20:30 часот

 

23.01.    Словенија – Шпанија                    18:15 часот

23.01.     МАКЕДОНИЈА – Чешка                20:30 часот

24.01      Словенија – Чешка                        16:00 часот

24.01.     МАКЕДОНИЈА – Данска              18:15 часот

24.01.     Германија – Шпанија                  20:30 часот

loading...