понеделник, 3. октомври 2022. Вести денес: 111
home Ракомет

Познати сите четири екипи кои ќе настапат на Ф4 од Купот на Македонија во женска конкуренција

Познати сите четири екипи кои ќе настапат на Ф4 од Купот на Македонија во женска конкуренција

ЖРК Куманово, ЖРК Вардар, ЖРК Чаир и ЖРК Металург се четирите екипи кои ќе се борат за титулата во женскиот ракометен Куп на Македонија

ЖРК Вардар славеше над ЖРК Стружанка (27-19), откако повеќе од дванаесет минути домаќинот не прими гол.

ЖРК Куманово беше убедлив против ЖРК Пелистер со 49-24. Далеку поискусниот тим изразито доминираше од почетокот до крајот и запиша висока победа.

ЖРК Чаир дојде до тесна победа над ЖРК Ѓорче Петров од 29-27., додека ЖРК Металург убедливо го победи ЖРК  Спартак со 32-22.

Коронавирус