четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 60
home Ракомет

Познати лица ќе судат на натпреварот Македонија-Шпанија

Познати лица ќе судат на натпреварот Македонија-Шпанија

Белоруските судии Андреј Гуско и Шархеј Репкин ќе ја делат правдата на натпреварот од првото коло во главната групна фаза на Европското првенство во ракомет меѓу Македонија и Шпанија.

За потсетување оваа судиска комбинација беше дел од натпреварот кој Македонија го играше и против селекцијата на Германија (заврши нерешено 25:25)

Локални избори 2021