понеделник, 23. мај 2022. Вести денес: 139
home Ракомет

Познат составот со кој Македонија вечерва ќе игра против Финска

Познат составот со кој Македонија вечерва ќе игра против Финска

Македонскиот селектор Данило Брестовац заедно со ракометарите вечерва во салата „Борис Трајковски“ ќе се пресмета против Финска од 20 часот.

Од составот за мечот отпадна голманот на Вардар, Кизиќ, додека место во селекцијата доби Дарко Георгиевски.

Прв голман на македонската селекција ќе биде Никола Митревски од Порто, а негова замена ќе биде Мартин Томовски од Лудвигсхафен.

Во екипата ќе биде и Велко Маркоски, кој дојде во репрезентацијата откако претходно отпаднаа Танкоски, Велкоски и Поповски.

Коронавирус