петок, 29. јули 2022. Вести денес: 135
home Ракомет

Познат и распоредот на ракометарите за ЕП

Познат и распоредот на ракометарите за ЕП

Ракометарите на нашата репрезентација се најдоа во групата А заедно со Словенија, Данска и Данска , а овие натпревари ќе се играат во унгарскиот град Дебрецин.

Европското го отвараме против Словенија на 13. јануари додека два дена подоцна играме со Црна Гора, а во последното коло ќе ги одмериме силите со Данска, мечот е закажан за 17. јануари.

Според системот на натпреварување само првите две од секоја група одат во следната рунда.

Коронавирус