петок, 30. септември 2022. Вести денес: 120
home Ракомет

ПОВТОРНО НОВА ТРАГЕДИЈА ВО МАКЕДОНСКИОТ РАКОМЕТ: Млад ракометар почина на само 20 годишна возраст! (ФОТО)

ПОВТОРНО НОВА ТРАГЕДИЈА ВО МАКЕДОНСКИОТ РАКОМЕТ: Млад ракометар почина на само 20 годишна возраст! (ФОТО)

Нова трагична вест ја потресе македонската јавност. Уште еден млад ракометар почина. Станува збор за Марко Божиновски, членот на Бутел Скопје, објавува Спортмедиа.

Божиновски е дете на Металург, пред две години настапуваше за вториот тим на овој клуб, а потоа го засили составот на Бутел Скопје. Тој беше дел од кадетската репрезентација.

Срцето на Божиновси за жал, откажало.

Коронавирус