вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 106
Во живо

Изјава на Мицкоски и Сарамандов од Гевгелија

home Ракомет

ПОСЛЕДЕН ПОЗДРАВ: Познато кога ќе биде погребана Јулија Портјанко

ПОСЛЕДЕН ПОЗДРАВ: Познато кога ќе биде погребана Јулија Портјанко

Македонија од вчера е во шок по веста за смртта за екс ракометната репрезентативка Јулија Николиќ (Портјанко).

Дел од медиумите објавуваат дека последниот поздрав е закажан за утре. Погребот ќе биде на градските гробишта „Бутел“ во 11 часот, а од 10 часот е предвидена комеморација во капелата во „Бутел“.

Николиќ (38) почина пред два дена, вечерта околу 22 часот и немала претходни здравствени проблеми. Според првичните информации срцев удар е причина за смртта.

Во кариерата дресот на македонската репрезентација го носеше на скоро 190 натпревари.

Локални избори 2021