сабота, 4. февруари 2023. Вести денес: 39
home Ракомет

Пораз како победа: Вардар е во Келн, ракометарите славеа со фановите (ВИДЕО)

Пораз како победа: Вардар е во Келн, ракометарите славеа со фановите (ВИДЕО)

Пораз со вкус на победа за Вардар денеска во Скопје, во уште трилер завршница скопскиот клуб успеа да излезе победник, откако пред една недела со гол од аут на пет секунди до крајот, гол што ќе се покаже и клучен успеаја да стигнат до важна победа во Германија, сега во Скопје изгубија исто така еден разлика, но со помалку примени голови на домашен.

Поразот од 27:28 беше причина за славје на фановите на Вардар, а на нив им се приклучија и ракометарите кои останаа на теренот.

И прославата на вардарци имаше два дела, имено после првото пеење заедно со фановите, тие излегоа на теренот повторно на теренот каде се славеше победата на скопскиот клуб.

Ракометарите на Вардар откако заминаа во соблекувалната, повторно се вратија да ги поздрават фановите кои беа на трибините.

Видео: Курир