среда, 19. јуни 2019. Вести денес: 35
home Ракомет

Поранешниот играч на Вардар ќе го започне СП на уникатен начин- Лука Циндриќ им го затопли срцето на сите Хрвати (ФОТО)

Поранешниот играч на Вардар ќе го започне СП на уникатен начин- Лука Циндриќ им го затопли срцето на сите Хрвати (ФОТО)

Хрватскиот ракометен репрезентативец го следи модниот тренд кој го практикуваат многу спортисти ширум целиот свет.

Имено поранешниот играч на Вардар Лука Циндриќ се пофали како ќе го стартува Светското првенство во ракомет кое годинава се одржува Германија и Данска.

Ракометарот целото првенство ќе игра во посебно дизајнирани патики чиј дизајн воодушевија многумина фанови.