недела, 17. јануари 2021. Вести денес: 74
home Ракомет

Порака од вардаровата соблекувална на сите јазици: ДИСИНГЕР – ТЕ ЧЕКАМЕ (ВИДЕО)

Порака од вардаровата соблекувална на сите јазици: ДИСИНГЕР – ТЕ ЧЕКАМЕ (ВИДЕО)

Ракометарите на Вардар ја освоија петтата титула во регионалната СЕХА лига, откако во финалниот двобој беа подобри од Загреб со 23-26. Македонскиот првак ја додаде петтата ѕведичка во својата колекција. Претходно освојуваше титули во 2012, 2014, 2017 и 2018 година.

Сепак радоста не беше комплетна поради повредата на Кристијан Дисингер, која иако на прв поглед се чинеше многу сериозна, сепак веројатно не е така.

Вардарци од соблекувалната по завршувањето на натпреварот упатија порака за германскиот интернационалец на сите јазици – македонски, хрватски, летонски, шпански, словенечки…Погледнете…

 

Коронавирус