петок, 30. септември 2022. Вести денес: 173
home Ракомет

Понижување цели 15 минути: Рај Некар Левен го прегази Лемго со серија од 14 – 0 (видео)

Понижување цели 15 минути: Рај Некар Левен го прегази Лемго со серија од 14 – 0 (видео)

Екипата на Лемго не така одамна важеше за состав од кој се плашеа најсилните европски екипи, но по се изгледа дека само името останало од овој бундеслигаш. Во вчерашниот меч против тимот на нашиот Филип Талески, Рајн Некар Левен, екипатан на Лемго забележа неверојатни 14 – 0 по само 16 минути во првиот дел.

Во вториот дел малку се опуштија „лавовите“, инаку на гостите им се закануваше бродолом. Рајн Некар го победи Лемго со 38:17, а нашиот Талески даде 4 голови од исто толку обиди.

Коронавирус