вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 138
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Ракомет

Погледнете како ќе изгледа тимот на актуелниот шампион на Европа, Вардар (ФОТО)

Погледнете како ќе изгледа тимот на актуелниот шампион на Европа, Вардар (ФОТО)

РК Вардар има слични амбиции како и изминатите години, но сега со еден поинаков тим, нова сопственичка структура, и тренер кој добро го знае квалитетот на тимот.

Стевче Алушовски доби засилувања по мерка, никој не треба да го отпише Вардар, тоа се покажа во минатото, ова е составот со кој црвено-црните ќе атакуваат на добри резултати во новата сезона, прв тест е турнирот во Струга.