сабота, 16. октомври 2021. Вести денес: 0
home Ракомет

Почна втората фаза: Србија со пораз од Норвешка

Почна втората фаза: Србија со пораз од Норвешка

Србија загуби од Норвешка со 32:27 во првиот натпревар од втората фаза на Европското ракометно првенство во Хрватска.

Србите одиграа одлично прво полувреме во кое рамноправно се носеа со силната Норвешка, а кое заврши нерешено 17:17.

Во второто полувреме Норвешка направи серија од 5:0, a Србија не успеа да се врати во мечот.

Со оваа победа Норвешка има четири бода во групата 2, Србија остана на два бода.

Коронавирус