сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 82
home Ракомет

Победничкиот гол на Радовиќ е најдобар на колото во Лигата на шампионите (ВИДЕО)

Победничкиот гол на Радовиќ е најдобар на колото во Лигата на шампионите (ВИДЕО)

Еурофарм Работник со гол на Радовиќ во последните секунди го победи Савехоф со 32:31.

Токму голот на Мирко Радовиќ е прогласен за најдобар во ова коло од Лигата на шампионите.

Топ пет листата со најдобри погодоци можете да ја погледнете на овој ЛИНК.

 

Коронавирус