четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 177
home Ракомет

ПОБЕДНИЧКА АТМОСФЕРА: Се е спремно за старт, македонска навивачка песна ечи во Загреб (ВИДЕО)

Македонија вечерва ќе има поддршка од околу 2.000 навивачи, грлата на Фалангата ќе треба да ги надвикаат побројните Словенци.
ПОБЕДНИЧКА АТМОСФЕРА: Се е спремно за старт, македонска навивачка песна ечи во Загреб (ВИДЕО)

Македонските навивачи се собраа во фан зоната и почнаа со загревање за натпреварот на нашата репрезентација против Словенија, песни, знамиња и фантастична атмосфера како увертира за настапот на Македонија, објави порталот МКД.МК.

Македонските навивачи се собраа во фан зоната и почнаа со загревање за натпреварот на нашата репрезентација против Словенија, песни, знамиња и фантастична атмосфера како увертира за настапот на Македонија.

Македонија вечерва ќе има поддршка од околу 2.000 навивачи, грлата на Фалангата ќе треба да ги надвикаат побројните Словенци. Македонските фанови го окупираа клубот „Роко“ во Загреб и почнаа со загревање за натпреварот.

ФОТО и ВИДЕО: МКД.МК

Коронавирус