понеделник, 29. ноември 2021. Вести денес: 0
home Ракомет

Победа во Нашице, Вардар на чекор до Ф4 во СЕХА

Победа во Нашице, Вардар на чекор до Ф4 во СЕХА

Во првата четвртфинална средба во СЕХА лигата, Вардар победи на гостувањето кај Нексе Нашице (30-31). Бранителот на титулата во регионалната лига ќе мора да го потврди триумфот на домашен терен за да се најде на уште еден „фајнал-фор“ турнир.

Дибиров постигна 12 гола од исто толку обиди, Скубе реализира шест, а Шишкарев и Горбок завршија со четири погодоци. Патникот на завршниот турнир во Задар ќе биде познат на реваншот за една недела во Скопје.

Коронавирус