петок, 3. декември 2021. Вести денес: 65
home Ракомет

По три години во Вардар: Јања Војводиќ се сели во Романија

По три години во Вардар: Јања Војводиќ се сели во Романија

По три сезони минати во Вардар и освоени две титули во Лигата на шампионите, српскиот интернационалец Јања Војводиќ си заминува од Скопје.

Централниот бек во новата сезона ќе ги брани боите на романскиот тим Баја Маре, што ќе биде нов интернационален предизвик за него.

24-годишниот Војводиќ потекнува од школата на Врбас, а сега е повремен српски репрезентативец и поранешен младински на нашиот северен сосед.

Покрај дресот на Вардар, ги носеше и дресовите на Металург, полскиот Сласк и шпанскиот тим Пуенте Хенил.

Извор: 24Ракомет

Коронавирус