понеделник, 17. јануари 2022. Вести денес: 54
home Ракомет

По поразот од Грција, се огласи Лазаров: Ова е шамар за сите нас!

По поразот од Грција, се огласи Лазаров: Ова е шамар за сите нас!

Македонската публика е непријатно изненадена од поразот во Кожани од домаќинот, селекцијата на Грција.

По натпреварот капитенот  Кире Лазаров не го криеше разочарувањето.

-Не смеевме да си го дозволиме овој пораз. Ова го најавив и по победата против Турција во Битола, изгледа не бев сфатен сериозно. Ова е голем шамар за сите нас, заслужен пораз. Заслужуваме критики од сите вас, од целата јавност, рече Лазаров.

Коронавирус