вторник, 24. ноември 2020. Вести денес: 19
home Ракомет

По машкиот тим на „Металург“ од вчера во самоизолација е женскиот тим

По машкиот тим на „Металург“ од вчера во самоизолација е женскиот тим

По машкиот тим на Металург од вчера во самоизолација е женскиот тим. Две ракометарки и двајца тренерите се позитивни. Последните тестирања потврдија присуство на коронавирус кај две ракометарки и кај двајца од нашиот стручен штаб.

-За жал, тоа веројатно не е и последната бројка на заболени, бидејќи тестирања се прават и денеска. Како општествено одговорен субјект ја информираме јавноста за новонастанатата состојба и објавуваме дека комплетниот тим и стручниот штаб се повлекуваат во двонеделен карантин, известија од таборот на ЖРК Металург.

Коронавирус