среда, 23. јуни 2021. Вести денес: 65
home Ракомет

Песоа заминува во Романија

Песоа заминува во Романија

Ракометната голманка Маиса Песоа, од идната сезона ќе се пресели во романскиот шампионат и ќе биде дел ода Дунареа Браила.

Ракометарката  во моментов се опоравува од повредата на лигаментите и за новата сезона би требало да биде подготвена за настап.

Песоа го носеше дресот на поранешниот македонски ракометен шампион Вардар, во сезоната 2016/17. По заминувањето од Скопје настапуваше за Ростов Дон. Беше дел и од ЧСМ Букурешт, Динамо Волгоград и Париз.

 

ЕУРО 2020

Македонија