среда, 2. декември 2020. Вести денес: 189
home Ракомет

Пешески го напушта Металург по 16 години во клубот

Пешески го напушта Металург по 16 години во клубот

Пикерот на Металург, Жарко Пешевски по 16 години минати во Автокоманда го напушта клубот и заминува за Украина, каде ќе настапува за Мотор Запорожје.

Тој му посака се најдобро на клубот во иднина и изрази надеж дека еден ден ќе се врати во редовите на „металурзите“,

– Не сакам разделби и збогувања, па затоа велам дека ова со Металург е само довидување до следно видување. Металург е сместен во посебно место од моето срце и јас му посакувам се најдобро. Сега правам нов исчекор во мојата професионална кариера и се надевам дека повторно ќе имам одлична сезона, каква што ми беше и оваа, веи Пешевски, цитиран од Металург.

Коронавирус