понеделник, 25. март 2019. Вести денес: 95
home Ракомет

Пенезиќ низ солзи: Се чувствувам грозно, ова за мене беше последна шанса!

Пенезиќ низ солзи: Се чувствувам грозно, ова за мене беше последна шанса!
Вардарки не успеаја да се збогуваат со големиот трофеј од Лигата на шампионите, овој силен македонски тим не се качи на европскиот трон, а малку фалеше.
-Грозно се чувствувам, немам коментар, ова ни беше последна шанса но ете, не ни било пишано, вели Пенезиќ по мечот.
-Можеби другите ќе можат да освојат со другите клубови, но ова за мене беше последна можност, рече таа низ солзи.