среда, 24. февруари 2021. Вести денес: 158
home Ракомет

Пцуеше, викаше, тепаше како да играат финале (ВИДЕО)

Пцуеше, викаше, тепаше како да играат финале (ВИДЕО)

Хрватска имаше лесна задача на натпреварот против Бахреин во првото коло од главната фаза на Светското првенство во Египет и триумфираше убедливо со 28:18. На овој дуел во најголемиот дел играа најмладите и одработија максимално добро. Сепак на секоја грешка селекторот Лино Червар не пропушти да реагира кон своите ракометари и уште еднаш имаше шоу на клупата. Откако Халил Јагањац направи грешка Червар му викаше а дури и го удри ракометарот по грбот. Погледнете ја реакцијата во следното видео.

 

Коронавирус