петок, 30. септември 2022. Вести денес: 178
home Ракомет

Палмарсон: Прашајте ги во клубот зошто заминувам од Барселона

Палмарсон: Прашајте ги во клубот зошто заминувам од Барселона

Првата ѕвезда во репрезентацијата на Исланд, Арон Палмарсон го заврши делот од својата кариера во редовите на Барселона со титула во Келн, а следното поглавје ќе го има во редовите на Алборг, тим против кој беше обезбедена титулата.

Иако си заминува, вели дека тоа не го прави по своја волја.

-Зошто ја напуштам Барселона? Ова не е моја одлука. Некои луѓе одлучија така. Дали би сакал да останам, ДА, реле Палмерсон.

Тој беше еден од играчите со најголемо искуство и секако ракометар кој би имал што да покаже и во иднина. Меѓутоа во новата сезона ќе биде лидер на финалистот од Лигата на шампионите.

Коронавирус