петок, 30. септември 2022. Вести денес: 0
home Ракомет

Палмарсон и официјално потпиша за Алборг

Палмарсон и официјално потпиша за Алборг

Данскиот ракометен клуб Алборг продолжува со формирање на тимот кој ќе треба во следните години и денеска го престави исландскиот интернационалец Арон Палмарсон кој од јуни и официјално ќе биде нивни член.

Палмарсон потпиша три годишен договор со кој се обврза на верност на Алборг до 2024 година. Како што е познато од претходно од сезоната 2022/2023 дел од клубот ќе биде и најдобриот ракометар на денешницата, Микел Хансен, а од данскиот тим планираат тука да не застанат и да продолжат со засилувања за напад на титулата во Лигата на шампионите.

Коронавирус