недела, 28. февруари 2021. Вести денес: 52
home Ракомет

ОВА ГО МОЖЕ САМО КИРЕ: Рускиот голман и публиката без зборови по голот на Лазаров (ВИДЕО)

ОВА ГО МОЖЕ САМО КИРЕ: Рускиот голман и публиката без зборови по голот на Лазаров (ВИДЕО)

Капитенот Кире Лазаров мечот со Русија денеска го заврши со 9 погодоци и беше најефикасен во нашата репрезентација.

Тој постигна еден од најатрактивни голови на оваа средба, кога во самиот финиш од средбата, успеа да го лобува русикиот голман Олег Грамс од седум метри.

По овој потег, Лазаров и гоманот си пружија рака.

Коронавирус