вторник, 22. септември 2020. Вести денес: 0
home Ракомет

Ова го може само Дејан Манасков: Овации по неговиот феноменален гол (ВИДЕО)

Ова го може само Дејан Манасков: Овации по неговиот феноменален гол (ВИДЕО)

Веспрем го победи Фленсбург со 29:25 и обезбеди место на завршниот турнир во Келн.

Дејан Манасков постигна феноменален погодок.

Таман сите помислија дека топката е загубена, настапи македонскиот репрезентативец. Тој скокна по неа и ја смести во мрежата.

Погодокот им се допадна и на медиа тимот на ЕХФ, па го извадија како посебно видео на социјалните мрежи.

Коронавирус