недела, 2. октомври 2022. Вести денес: 38
home Ракомет

Ова е распоредот за следните натпревари на Македонија- имаме 3 дена слободни

Ова е распоредот за следните натпревари на Македонија- имаме 3 дена слободни

По завршувањето на натпреварот со Германија извесно е дека нашата селекција без разлика на исходот на дуелот меѓу Црна Гора и Словенија, ќе заврши на првото место.

Иако уште не се знаат нашите ривали за следната фаза, познати се термините на одигрување на дуелите во Вараждин. Македонија ќе добие три сободни дена и ќе дебитира во главната фаза в недела.

Натпревари на Македонија во главната групна фаза:

21 јануари – Македонија – првопласиран група Д
23 јануари – Македонија – третопласиран група Д
24 јануари – Македонија – второпласиран група Д

Коронавирус