понеделник, 8. март 2021. Вести денес: 0
home Ракомет

Официјално: Андреа Лекиќ е нова ракометарка на Будуќност!

Официјално: Андреа Лекиќ е нова ракометарка на Будуќност!

ЖРК Будуќност од Подгорица ангажираше огромно засилување во своите редови, а станува збор за поранешната ракометарка на ЖРК Вардар, Андреа Лекиќ.

Искусната ракометарка реши да одби продолжување на соработката со Букурешт, па се пресели во клубот кој успеа двапати да ја освои женската Лига на шампиони (ЛШ).

Лекиќ ја почна кариерата во Белград, по што настапуваше за Књаз Милош, Крим Меркатор, Гиори Ауди, Ѓер, Вардар и Букурешт.

Да потсетиме, Лекиќ пред да пристигне во Вардар ја освои титулата во ЛШ со Ѓер.

 

Коронавирус