сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 0
home Ракомет

Официјалниот коментатор на ЕХФ со пет зборови ја опиша играта на Македонија

Официјалниот коментатор на ЕХФ со пет зборови ја опиша играта на Македонија

Официјалниот коментатот на ЕХФ, Том О’Бранаган ја поздрави победата на македонскиот ракометен тим во Загреб, оценувајќи дека има голема разлика откако тимот е под раководство на селекторот Раул Гонзалес.

„Разлика во македонскиот состав под водство на Раул. Слобода, изразување, талент, моќ и возбуда“, напиша  Том О’Бранаган на Твитер.

Македонија вчера оствари победа над Словенија (25-24) во првиот меч на европскиот шампионат во Хрватска.

Коронавирус