петок, 30. септември 2022. Вести денес: 169
home Ракомет

Одредени сатниците за двомечот помеѓу Еурофарм Пелистер и Магдебург

Одредени сатниците за двомечот помеѓу Еурофарм Пелистер и Магдебург

Европската ракометна федерација и носителите на ТВ правата ги одредија термините и саатниците за двата натпревари од осминафиналето на ракометнатаЛига Европа помеѓу  македонскиот претставник Еурофарм Пелистер и германски Магдебург .

Првиот натпревар ќе се игра во Битола на 23 март (вторник) во 20:45 часот, а возвратниот натпревар во Магдебург закажан е за 20 март (вторник) во 18:45 часот.

Победникот од овој двомеч ќе игра во четвртфиналето со поуспешниот од двомечот Адемар Леон – Кристијанштад.

Коронавирус