понеделник, 8. март 2021. Вести денес: 0
home Ракомет

Одложени натпреварите на Вардар против Нексе и Пик Сегед

Одложени натпреварите на Вардар против Нексе и Пик Сегед

Поради актуелната ситуација и ширење на корона вирусот низ цела Европа, од ЕХФ решија да ги одложат осминафиналните дуели во Лигата на Шампионите.

Тоа значи дека мечевите со Пик Сегед, кои требаа да се одиграат на 22 и 29.март ќе бидат одложени за некој друг датум, кој ќе биде дополнително одреден од страна на ЕХФ.

Во недела, нема да се одигра ниту реванш мечот од 1/4 финалето во СЕХА-лигата, помеѓу Вардар и Нексе, дуел кој требаше да се одигра во С.Ц. Јане Сандански.

Коронавирус