среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 214
home Ракомет

Одлична вест за Вујовиќ пред мечот со Алборг

Одлична вест за Вујовиќ пред мечот со Алборг
Македонскиот машки ракометен шампион Вардар 1961 во среда од 18:45 часот ќе одигра против Алборг во Лигата на шампионите,

Актуелниот македонски првак ќе ја бара втората победа во новата сезона, но овој пат ќе има уште потешка задача.

Алборг е без пораз исто, има четири бода, а станува збор за квалитетен тим, против кого грешките се недозволиви.

Токму пред оваа средба доаѓа одлична вест. Во составот на Вардар 1961 се враќа Анте Кудуз, кој поради повреда беше надовор од терените.

Тој се врати на тренинзите, а како што најави Вујовиќ ќе биде на клупата и ќе може да им помогне на соиграчите.

 

Локални избори 2021