недела, 5. јули 2020. Вести денес: 56
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Ракомет

Одиме на Европско првенство, традицијата продолжува

Одиме на Европско првенство, традицијата продолжува

Иако на полувреме губеа со два гола разлика, 11:13, а во 43 минута и со четири (15:19), сепак, Македонија се врати со два бода од гостувањето во Ескишехир откако денеска ја совлада Турција со 26:25.

Играта на Македонија беше променлива уште од стартот. После мирниот почеток во кој десетина минути се испитуваа силите следуваше серија од 5:0 за водство од 7:3. Сепак, овие четири погодоци заработени во 14. минута беа загубени во продолжението. Турците постепено ја намалува негативата и во 25. минута од натпреварот израмнија на 10:10. Малку потоа постигнаа уште два гола за 12:10 што беше серија од 5:0 која им донесе и водство на полувремето.

Македонија имаше негатива од 11:13 на паузата и ова беше резултат кој не одговараше и кој донесе жешка пауза во Ескишехир.

Целосната анализа прочитајтеја на 24ракомет.мк

Парламентарни избори 2020