четврток, 27. февруари 2020. Вести денес: 24
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Ракомет

Новата “луда“ фризура на Калараш е хит на социјалните мрежи (ФОТО)

Новата “луда“ фризура на Калараш е хит на социјалните мрежи (ФОТО)

Европскиот ракометен шампион Вардар го совлада Еурофарм Пелистер со 32-28 во пријателски меч без публика, а на социјалните мрежи беше објавена фотографија од Глеб Калараш, кој дефинитивно ја има најлудата фризура во ракометниот свет.