петок, 21. јануари 2022. Вести денес: 31
home Ракомет

Нов предизвик за Начевски и Николов, познато на кој натпревар ќе судат на ЕУРО 2020

Нов предизвик за Начевски и Николов, познато на кој натпревар ќе судат на ЕУРО 2020

Најдобриот  македонски судиски ракометен пар, Ѓорѓи Начевски и Славе Николов ќе го судат својот прв натпревар на ЕУРО 2020 утре, станува збор за меч од конкуренцијата Е на шампионатот меѓу Исланд и Русија, пишува Дриблинг.мк.

За Николов и Начевски ова ќе биде прв меч на континеталниот шампионат, досега беа резерви (за првата фаза – предвидени беа за следната фаза), средбата меѓу  Русија и Исланд се игра утре од 18-15 часот.

Русија во првото коло загуби од Унгарија 26-25, Исланд направи сензација победувајќи ја Данска со 31-30.

Коронавирус