среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 16
home Ракомет

Ниту Веспрем не најде лек – Вардар вторпат се качи на европскиот врв! (ВИДЕО)

Ниту Веспрем не најде лек – Вардар вторпат се качи на европскиот врв! (ВИДЕО)

Ракометарите на Вардар по втор пат во три години станаа европски шампиони, откако во финалето на завршниот турнир во Келн го победија Веспрем со 27:24.

На денешен ден, пред една година во „Ланксес Арена“, „црвено-црните“ беа тие што се радуваа и го продолжија кошмарот на Веспрем, кој уште сонува за европска титула.

Момците на Роберто Парондо, иако исцрпени од претходниот ден и тешката битка со Барселона, сепак се надминаа себе и триумфираа над уште еден гигант.

Погледнете го уште еднаш историскиот натпревар меѓу Вардар и Веспрем.

извор: 24rakomet.mk

Коронавирус