четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 92
home Ракомет

Никола Митревски повторно во ТОП 5 најдобри одбрани во ЛШ (ВИДЕО)

Никола Митревски повторно во ТОП 5 најдобри одбрани во ЛШ (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативен голман, Никола Митревски многу често е на топ листата за најдобри одбрани во Лигата на шампионите, така е си заслужи место во најдбрите пет и во реванш средбите од осминафиналето од ЛШ.

Митревски кој брани за Порто, имаше една двојна интервенција против Алборг која се најде во изборот на ЕХФ и ја рангираа на високото второ место во ова коло.

Коронавирус