понеделник, 26. септември 2022. Вести денес: 35
home Ракомет

Никола Карабатиќ најави дека сеуште ќе игра за националниот тим на Франција

Никола Карабатиќ најави дека сеуште ќе игра за националниот тим на Франција

Еден од најдобрите ракометари во светот, Никола Карабатиќ нема намера да се пензионира од репрезентативниот дрес на француската ракометна репрезентација.

Според престижниот весник„Л’Екип“, ракометарот на ПСЖ ќе продолжи со својот настап во репрезентацијата на Франција и веста за неговото активно играње на репрезентативен план му ја соопштил на актуелниот селекторот, Гијом Жил.

Никола Карабатиќ за француската репрезентација има одиграно вкупно 324 официјални натпревари и постигнато 1210 погодоци. Со неговата репрезентација има освоено златни медали на сите големи натпреварувања.

 

Коронавирус