петок, 30. септември 2022. Вести денес: 56
home Ракомет

Никлас Ландин најави повлекување од репрезентацијата

Никлас Ландин најави повлекување од репрезентацијата

Еден од најдобрите ракометни голмани во светот, Данецот Никлас Ландин најави свое повлекување од националниот дрес.

Со репрезентацијата на Данска посакува да му помогне на својот брат, Магнус Ландин во походот кон освојување на преостанатите медали од големите натпреварувања.

Според информациите на данските медиуми голманот на Кил ќе се појави на ОИ во Токио и на ЕП во ракомет кое наредната година ќе се одигра во јануари во Унгарија и Словечка по што ќе се повлече од националниот дрес.

Коронавирус