петок, 27. мај 2022. Вести денес: 44
home Ракомет

Невидена катастрофа во Вараждин по 30 минути игра: Македонија сомелена, Кире се повреди

Невидена катастрофа во Вараждин по 30 минути игра: Македонија сомелена, Кире се повреди

Шпанија води со неверојатни 15:6 по 30 минути игра во првиот меч од главната фаза во Вараждин против нашата репрезентација.

По лошиот почток, работите за Македонија станаа уште полоши во 11-та минута, кога Кире Лазаров го напушти мечот поради пвореда.

Најдобриот македонски ракометар на стартот се здоби со удар и се пожали на повреда на задната ложа. Раул Гонзалез реши да не ризикува и веднаш го повлече од игра, а можно е да не игра до крајот на дуелот,.

Веднаш по излегувањето на Лазаров, следеше каатстрофа за Македонија. Огромен број на грешки во нападот резултираa со лесни погодоци за Шпанците.

По 30 минути игра, Шпанија води со 15:6.

Коронавирус