сабота, 19. октомври 2019. Вести денес: 10
home Ракомет

Нескршливиот Стоилов: Видео за човекот на кого е горда македонската нација

Нескршливиот Стоилов: Видео за човекот на кого е горда македонската нација

Вардаровата икона и македонскиот репрезентативец, Стојанче Стоилов, заслужува бројни комплименти.

Тој е човекот кој ја прави горда македонската нација, а во ова видео ќе ги видите во најдоброто светло.

Досега има освоено 1 европско злато од Лигата на шампиони, 3 златни медали од СЕХА лигата, 6 златни медали од Македонска супер лига и 7 златни медали во Купот на Македонија.