среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 151
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Ракомет

НЕОФИЦИЈАЛНО: МАКЕДОНИЈА ОДИ НА СВЕТСКО ПРВЕНСТВО – Чешка се откажа !

НЕОФИЦИЈАЛНО: МАКЕДОНИЈА ОДИ НА СВЕТСКО ПРВЕНСТВО – Чешка се откажа !

Иако нема официјална информација, македонската ракометна репрезентација сепак ќе учествува на Светското првенство и тоа на местото на Чешка, пишува Спортмедиа.мк

Најновата информација дека оваа селекција нема друг избор, освен да се откаже поради Ковид-проблеми. Македонија во овој случај ќе биде во групата Г заедно со Египет, Шведска и Чиле.

Коронавирус