сабота, 21. мај 2022. Вести денес: 25
home Ракомет

Навивачи на „Германија“ ја поздравија Македонија со „Излези момче“ (ВИДЕО)

Навивачи на „Германија“ ја поздравија Македонија со „Излези момче“ (ВИДЕО)

Навивачи на германската репрезентација, вечерва во Загрепска арена, решија спортски да ја отпоздрават македонската селекција.

Она што е интересно, е што на социјалните мрежи осамна видео на кое двајца германски навивачи ја пеат „Излези момче“.

Проследете во продолжение како звучеше тоа

Коронавирус