петок, 30. септември 2022. Вести денес: 102
home Ракомет

Наумче Мојсоски се врати во РК Струга

Сега поранешниот македонки репрезентативец ќе ја има улогата на претседател, а воедно ќе биде и главен спонзор на овој клуб.
Наумче Мојсоски се врати во РК Струга

Македонската ракометна легенда, Наумче Мојсоски се врати во својот матичен клуб РК Струга, но со сосема поинаква улога.

Сега поранешниот македонки репрезентативец ќе ја има улогата на претседател, а воедно ќе биде и главен спонзор на овој клуб.

На ова ново место Мојсо официјално беше назначен на редовното годишно собрание на кое беа најавени подобри времиња за РК Струга, клуб кој има дадено многу познати и реномирани македонски ракометари.

Коронавирус