среда, 8. јули 2020. Вести денес: 1
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Ракомет

Наташа Нолевска позитивна на добинг контролата, повеќе од една година ќе паузира од ракометот

Наташа Нолевска позитивна на добинг контролата, повеќе од една година ќе паузира од ракометот

Македонската ракометна репрезентативка Наташа Нолевска доби суспензија од дури 16 месеци затоа што користела недозволена терапјиа на клиника во Романија.

Нолевска, како и уште 17 ракометарки беа на списокот на суспендирани спортистки поради допинг.

Македонската ракометарка доби блага казна затоа што имаше и такви, како Мариус Капра, на ко им беше забрането да спортуваат во следните четири години.

Секако, казната на Нолевска почна да важи од 25 ноември, од кога всушност беше почнат случајот.

Парламентарни избори 2020