сабота, 4. февруари 2023. Вести денес: 30
home Ракомет

Нант на Кире Лазаров го освои турнирот во Гаја

Нант на Кире Лазаров го освои турнирот во Гаја

Ракометарите на Нант продолжуваат со одлични игри за време на подготвителниот период. По освојувањето на турнирот во Баскија, екипата на Кирил Лазаров го освои и претсезонскиот турнир во Гаја (Португалија).

Иако играа без Калваканти и Скурински, момците  на Алберто Ентрериос извојуваа победи против Порто со 39-32 (16-16) и против АЕК Атина со 29-23 (17-12)..

Идниот викенд екипата на Нант ќе учествува на турнир во Лимож, каде покрај домаќинот, ќе играат и француските прволигаши Ним и Монпелје.